Zgromadzenie Nightwood - Forum Dyskusyjne
+ Napisz nowy temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Drastyczne podwyżki cen znaczków zagranicznych.
  • Share This Thread!
    • Share on Facebook
    1. #1 SB
      Paradoks Avatar użytkownika: Allorake

Drastyczne podwyżki cen znaczków zagranicznych.

Witaj, od stycznia Poczta Polska wprowadza nowy cennik listów i przesyłek zagranicznych, wysłanie jednej pocztówki za granicę niezależnie od kontynentu będzie kosztowało 4,60 zł listem ekonomicznym i 5 zł priorytetowym. Zależy nam na nagłośnieniu tej sprawy, uważamy, że podwyżki o niemal 100% są bezpodstawne i niesprawiedliwe. Nawet w krajach Europy Zachodniej wysłanie kartki za granicę waha się w okolicach max 1 Euro, dlaczego u nas ma być jeszcze drożej?
      Postanowiliśmy zaprotestować poprzez Facebooka. Jeśli będzie nas bardzo dużo, Poczta Polska będzie musiała liczyć się z naszym zdaniem. Dołącz do nas tutaj:
      http://www.facebook.com/groups/260078394120685/
      oraz polub tę stronę protestową:
      http://www.facebook.com/NieDlaNowychOplatPocztowych
      Koniecznie powiadom znajomych, również z zagranicy-razem możemy uratować polski Postcrossing!
      Zachęcamy również do wysyłania zapytania do UKE w sprawie drastycznych podwyżek:
      http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?...ut=4&page=text
      [jest to akcja zorganizowana przez postcrosserów z forum postcrossing.com.pl ]

Od stycznia 2013 roku Poczta Polska wprowadza nowy cennik swoich usług. Ceny paczek krajowych pozostaną na podobnym poziomie, co obecnie, czym PP musiała się pochwalić w mediach. Ilością wysłanych kartek w okresie przedświątecznym również. Teraz jednak wiadomo, że polska scena Postcrossingu dostała nóż w plecy.
      Do tej pory cena znaczka na list krajowy, wynosiła od 1,55 - 1,90zł, zależnie od wagi. Teraz cena na wszystkie kategorie wagowe wynosi 1,60. Cóż, nie jest źle, prawda?

Cały pic tkwi w cenie znaczka na list do 50g (w tym widokówki), który chcemy wysłać za granicę. Dotychczasowa cena (ekonomiczny, nie priorytet): 2,40 (Europa) i 2,50 (pozostałe części świata).
      Po Nowym Roku? 4,60 list ekonomiczny, 5,0 priorytet.

W serwisie postcrossing.com Polska znajduje się aktualnie w czołówce najbardziej aktywnych krajów
      Na liście jest ponad 200 państw. Niestety, wkrótce może spaść na dużo niższą pozycję.

Co o tym sądzicie? Waszym zdaniem zgasi to polskie środowisko Postcrossingu?

2. #2 SB
      Junior Member Avatar użytkownika: Elianna

Odp: Drastyczne podwyżki cen znaczków zagranicznych.

No ja na pewno będę wysyłała zdecydowanie mniej pocztówek. Zawsze wysyłałam 2-3, teraz za same znaczki musiałabym dać 15 zł... No cóż, jeśli kogoś stać na takie wydatki to na pewno z hobby nie zrezygnuje jednak uważam, że te podwyżki to lekka przesada.

3. #3 SB
      Member Avatar użytkownika: Cenedess

Odp: Drastyczne podwyżki cen znaczków zagranicznych.

Strasznie mnie to dobiło, bo o PC dowiedziałam się pod koniec ubiegłego roku i od razu mnie ta idea zachwyciła (zawsze kupowałam sobie pocztówki z zagranicy czy też z odwiedzonych miejsc w Polsce, trzymam je nad biurkiem, ogólnie pocztówka miała dla mnie od małego dużo uroku, a tu taka świetna strona! Musiałam się zarejestrować ), a tu od razu taki klops...Już w tym miesiącu wydałam na PC 40zł i niby niedużo, ale jak pomyślę, że w skali roku to prawie 500zł, gdzie dla mnie to miesięczny czynsz za mieszkanie studenckie w sytuacji naprawdę bardzo napiętej dla mojej rodziny pod względem finansowym, to...ze smutkiem się zastanowię, czy i tych parę pocztówek to już czasem nie za dużo ;/ Ale dajcie spokój, 100% przebicia ceny?! Żeby jeszcze PP działała tak, żeby na tę cenę zasłużyć...Na oficjalne pismo ze skargą zareagowali tak, że podali ceny zagraniczne takiej samej przesyłki, w PLN, dla porównania, że to wcale niedrogo przy nich. No świetnie, tyle że zanim mi wyjedziesz drogi idioto z ceną 7zł w kraju, w którym miesięcznie człowiek zarabia cztero- czy pięciokrotnie więcej niż w Polsce, to twój żałosny przelicznik upada na łeb na szyję. Ignorancja niektórych ludzi mnie po prostu zatrważa. Ignorancja albo bezczelność, nie wiem już które. Jeżeli sytuacja jest taka, że poniżej 5zł to się po prostu nie zwraca w kosztach, to wystarczy to napisać, a nie rzucać kretyńskimi liczbami bez pokrycia w polskiej rzeczywistości.
      Piszę poprawnie po polsku.

Soon I obtained wings of freedom with which I could fly. I turned my eye towards my desire - to go to that distant sky.
      From countless wishes, if only one could be granted, I think anyone would want to seize their dreams
      and never be made to let go.

Hodowla

Informacje na temat wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia