Zgromadzenie Nightwood - Forum Dyskusyjne

Zobacz wyniki ankiety: Czy chciał/a byś zobaczyć smoka polarnego w grze?

Głosujących
36. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, to świetny pomysł!

27 75.00%
  • Nie wiem, mógłby być bardziej dopracowany.

4 11.11%
  • Nie, pomysł mi się nie podoba!

5 13.89%
+ Napisz nowy temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Smok Polarny
  • Share This Thread!
    • Share on Facebook
    1. #1 SB
      Kapłanka Krwawych Elfów Avatar użytkownika: Akwamarynka

Smok Polarny

Pomysłów na lodową wyprawę naliczyłam w podforum około ośmiu. Jednak nie zraziło mnie to i postanowiłam stworzyć kolejny pomysł na nową wyprawę oraz nowego smoka.
      Dodatkowo teraz się pojawił kolejny pomysł na smoka lodu. Niestety trochę mi się opóźniło z tym pomysłem, ale jak ktoś poszuka to rysunki do niego robiłam już baaardzo dawno
      Ale to nic, przynajmniej będzie w czym wybierać.
      Bardzo proszę doczytać do końca i nie skreślać pomysłu ;] I tym bardziej nie głosować na „nie” tylko dlatego, że nie ma rysunków. Rysunki będą. Oceniajcie bardziej sam pomysł.
      Bardzo proszę też nie wyskakiwać z argumentami, że "kojarzy mi się ze smokiem śniegu". To dwa zupełnie różne gatunki! Lepiej przeczytać wszystko do końca, zwłaszcza punkt ostatni.

1.Legenda:
      Mimo zapewniania domu bardzo wielu mieszkańcom, Las Nightwood nadal pozostaje niezbadaną i niezmierzoną krainą pełną tajemnic. Daleko na północy lasy liściaste ustępują iglastej tajdze. Tutaj często jeszcze można spotkać dzikie smoki, a także inne tajemnicze stworzenia jak wilki czy jastrzębie. Również osiedlili się tu nieliczni hodowcy, którzy cenią sobie przebywanie w niedostępnej głuszy.
      Gdy zawędrujemy jeszcze dalej w kierunku północnym, natrafimy na pustkowia tundry. Jednak i w tej krainie mądre oko dostrzeże wiele życia. Tutaj rodzą się smoki śniegu, a także sowy śnieżne - zwierzęta tak poszukiwane i cenne. Bardzo niewielu hodowców dociera w to niegościnne miejsce, a zaledwie kilkoro wędrowców dotarło aż na sam biegun. Ci, którzy powrócili, opowiadali o niezmierzonych lodowych pustkowiach. Mówili także, że spotkali tam niezwykłe smoki, które uznali za odmianę smoków śniegu. Jednak dwoje z podróżników usilnie twierdziło, że przyjrzeli się z bliska owym bestiom i według nich, smoki te zupełnie różniły się od tych zimowych, które są hodowane w lesie.
      Zdarzyło się, iż jedną z tych podróżniczych opowieści usłyszał Gilfuin i postanowił sam wybrać się na daleką północ, aby odnaleźć te tajemnicze stworzenia. Zabrawszy swą wierną śnieżną sowę za przewodnika, Gilf wyruszył na wyprawę. Przez wiele dni przemierzał zamarznięte morze, a pogoda dopisywała mu. Jednak po dwóch tygodniach, gdy już stracił nadzieję na odnalezienie smoka, z dala od obozu zaskoczyła go burza śnieżna. Przemarznięty Gilfuin próbował wrócić do swojej bazy, jednak w zamieci stracił orientację i zabłądził. Błąkawszy się kilka godzin, wyczerpany usiadł pod lodowym zboczem, aby osłoniło go od wiatru. Gdyby burza ustała, mógłby wysłać swoją sowę, aby odnalazła szlak, jednak wiatr i śnieg nie dawały za wygraną.
      Gilf myślał, że zginie pogrzebany pod zaspami i jego zmęczone oczy już zamykały się, gdy nagle poczuł ciepło. Uniósł głowę i zobaczył ogromnego smoka, białego jak śnieg. Wtedy stracił przytomność.
      Gdy śnił. Myślał, że umarł, a smok był wytworem jego wyobraźni. Jednak po pewnym czasie obudził się. Poczuł ciepło i rozejrzał się niepewnie. Uniósł dłoń i poczuł pod nią miękkie futro. Okazało się, że smok był prawdziwy. Zabrał go do lodowej jaskini i ogrzał. Gilf aż podskoczył ze zdumienia.
      "Cóż to za niezwykłe stworzenie! Smok, który ma futro?!"
      Hodowca wstał i popatrzył na swojego wybawcę. Smok był ogromny, porośnięty białym puchatym futrem. Popatrzył na niego mądrymi, czarnymi oczami. Był to sędziwy już smok.
      „No tak - pomyślał Gilf. - Czemu wcześniej o tym nie pomyślałem? Lisy, niedźwiedzie, wilki... I smoki polarne!"
      Wróciwszy do Lasu Gilf opowiedział tę niesamowitą historię i wszyscy zdumieli się odkryciem nowego żywiołu. Wydawało im się bowiem, że zimno to domena smoka śniegu.

Od czasu do czasu, któryś z nieustraszonych hodowców wyrusza na biegun, aby odszukać tego rzadkiego smoka i zgłębić jego tajemnice.

Wybaczcie mi długa historię, ale nie mogłam się powstrzymać.

2.Sposób zdobycia smoka
      Smoka zdobywałoby się na nowej wyprawie. Postanowiłam ją nazwać po prostu Arktyka. Żadne tam lodowe pustkowia, bo chodzi mi o ogólną krainę klimatyczną.

Gif krainy wykonała świetna fotografka, która udzieliła mi pozwolenia na wykorzystanie swego zdjęcia. Oto link do jej zdjęcia http://arctic-stock.deviantart.com/gallery/#/d1ankdi

Wyprawa dostępna byłaby dla smoków od 65 poziomu, czyli dla smoków dorosłych. Młode smoki nie wytrzymałyby wszak tak skrajnych warunków podczas podróży.
      Poziomy wyprawy:
      - 200 godzin (1)
      - 800 godzin (2)
      - 2500 godzin (3)
      - 7500 godzin (4)
      Jak widzicie godzin jest dość mało, a znów ma to związek z pogodą – nie można tak długo przebywać w takim zimnie ^^
      Na wyprawie można byłoby odnaleźć następujące składniki:
      - oddech poranka
      - ichor lugha
      - żywokamień, żywodrewno (wyrzucone przez morze, lub zamrożone w lodzie)
      - szafirowa woda
      A także nowe przedmioty Zamrożone Jajo Smoka Polarnego oraz Kępka Futra Smoka Polarnego. Przedmioty te byłyby bardzo rzadkie. Ale nie chciałabym, żeby to był super rzadki smok. Mamy dużo bardzo rzadkich. Proponuję częstotliwość znajdowania tych rzeczy jak Szkarłatnego Eliksiru lub minimalnie rzadszą.

Opisy przedmiotów do Wiki:

Zamrożone Jajo Smoka Polarnego
      Duże białe jajo. W dotyku gładkie i bardzo zimne. Wymaga specjalnego ogrzania – tylko ciepło futra smoka polarnego może rozpocząć inkubację jaja. Jajo może pozostać zamrożone przez bardzo długi czas i dopiero później ogrzane, mimo to smok się wykluje.

Kępka Sierści Smoka Polarnego
      Kawałek bardzo ciepłego i puchatego futra. Sierść tych smoków trudno odnaleźć ze względu na jego śnieżnobiały kolor. (ech kurcze coś mało futro widać na tak minimalnym obrazku )

Jak już się można domyśleć smoka zdobywałoby się odnajdując jego jajo. Jajo trafiałoby do ekwipunku jako normalny przedmiot i mogłoby być sprzedane. Jeżeli zaś gracz chciałby smoka mieć, musiałby mieć wolne miejsce na niego.
      Ponieważ smoki polarne żyją w tak skrajnych warunkach, dostosowały się do nich w ten sposób, że ich jaja mogą przeleżeć zamrożone przez długi czas. Dlatego nie zepsują się nam w inwentarzu i będziemy je mogli trzymać. Aby jednak smok się wykluł trzeba będzie jajo ogrzać. Do tego potrzebne nam będą kępki smoczego ciepłego futra w liczbie pięciu. Gdy już uzbieramy wszystko, co trzeba, udajemy się do sklepiku i za Futro Smoka Polarnego x 5 oraz Zamrożone Jajo Smoka Polarnego otrzymujemy nasze jajo, którym będziemy się opiekować, a które uzupełnia miejsce w naszym limicie.

3. Smok

Na razie wrzucam rysunek li tylko mędrca. Ale wkrótce dorobię pozostałe stadia.

Ataki fizyczne:
      1-5 Krzyk Nienarodzonego
      6-19 Cios Ogonem i Ugryzienie
      20-64 Atak Pazurami
      65-nieskończoność Atak Szponami

Czary:
      1-5 Krzyk Nienarodzonego
      6-19 Podmuch zimna (smok zionie na nas swoim lodowych oddechem )
      20-64 Lodowy pył (smok zrzuca ze swojego futra szron )
      65 + Atak Lodowymi Szponami (chciałabym aby ten smok używał mało magii, stąd ten atak)
      Zdolność specjalna: Sople – smok wykonuje mocne tąpnięcie strącając pobliskie ostre sople na przeciwnika

Opcjonalnie: smok na starcie będzie miał 5 pkt do kondycji i zręczności więcej, ponieważ smoki te są bardzo wytrzymałe.

4. Osiągnięcie
      Czytając forum przyszła mi do głowy pewna myśl na osiągnięcie. Ale to wymagałoby wejścia do gry również pomysł Hackeris na Smoka Lodu.
      Proponuję następujące osiągnięcie, zdobywane, gdy gracz przygarnąłby trzy smoki związane z zimnem: Śnieg, Lód i Polarny.

Lodowy Władca/Bałwan Śniegowy - Hodowca przygarnął wszystkie trzy smoki władające mocą zimna

5. Pytania i odpowiedzi

Po co nam smok polarny skoro mamy smoka śniegu?
      Odp.: Smok śniegu czerpie swą moc z pory roku – zimy. Podobnie jak smoki lodu. Smoki polarne zaś są to zwyczajne smoki, które przystosowały się do życia w zimnie.

Czemu smok ma futro?
      Odp.: Ponieważ taki był mój zamysł. Wiele jest polarnych zwierząt z pięknym białym futrem. A smok to stworzenie fantastyczne, czemu ma nie mieć futra ;]

6. Inne uwagi.
      Oczywiście zapraszam wszystkich do robienia rysunków! Bardzo proszę tylko, żeby smoki były białe i miały choć odrobinę futerka
      Ostatnio edytowane przez Akwamarynka ; 09-11-2010 o 20:39

2. #2 SB
      Junior Member

Odp: Smok Polarny

Ten smok Polarny jest super!!!Już mi się spodobał!

3. #3 SB
      Junior. Avatar użytkownika: Malilenka

Ładne, dobracowane, super ^^ Tylko gifów by się więcej przydało Tak.
      Kiedy śmieje się dziecko,
      śmieje się cały świat ~ Janusz Korczak

Mój profil na Nightwood - Klik

Komplet by threemonths.
      Kasiek||Almarie

4. #4 SB
      Pani Snów Avatar użytkownika: Aphrael

Pomysł dobry, bardzo mi się podoba. Jestem na TAK!

5. #5 SB
      nie gra

Tak nawet fajny pomysł . Jak mój nick mówi jestem na ... Tak !!!

6. #6 SB
      Niewidzialna... Avatar użytkownika: Saba1991

Bardzo fajny pomysł dopracowany, a gif śliczny ^^ Na TAK

Komplet by Fergie, punkt by mrowkojad.
      Na hodowli znana (lub nieznana ^^) jako Saba1991

7. #7 SB
      kocha minogi Avatar użytkownika: karaklacz

gif jest brrrrr- dla mnie bez urazy koszmar, ale pomysł fajny. ale dorób charakterystykę to będzie ciekawsze

8. #8 SB
      Czarny Anioł Avatar użytkownika: malgiw

Ciekawy pomysł, dopracowany, fajne osiągnięcie, osobiście poluje teraz na smoka śniegu ^^, a smok polarny byłby hm... jeszcze lepszą atrakcję. I chwała Tobie, nie ma żadnego nowego eliksiru! Yeach!
      Jestem na TAK.

Autor sygantury i avataru:
      Silvie.

9. #9 SB
      Kapłanka Krwawych Elfów Avatar użytkownika: Akwamarynka

Cytat Napisane przez karaklacz Zobacz post
      gif jest brrrrr- dla mnie bez urazy koszmar, ale pomysł fajny. ale dorób charakterystykę to będzie ciekawsze
      A te dokładnie 2487 znaków opisu, to niby co jest? Czego jeszcze charakterystykę mam dopisać?
      A gify, cóż. Każdy ma inny gust. Zapraszam wszystkich do zrobienia własnych :] Będę bardzo wdzięczna.

Dziękuję za wszystkie komentarze.
      Malgiw, osobiście mam dość eliksirów przemiany xD Czasem ludzie nawet nie wpadną na to, że przedmiot może się inaczej nazywać, a wstawienie go do Hodowli jako przedmiot przemieniający o innej nazwie niż "eliksir" nie jest problemem. Chyba, że Gilf jakiś mega skrypt napisał, co tylko eliksiry mogą być ;]

10. #10 SB
      She Wolf Avatar użytkownika: Wilcza Strzała

Pomysł całkiem całkiem ALE... smok Polarny kojarzy mi się ze smokiem ŚNIEGU narazie NEU

Sygna by PerfektGirl. | Av by Nocna

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje na temat wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)